PLENDEIT
PLENDEIT
shop

Zastosowanie blachy perforowanej na wymiar


O tym, że blacha perforowana to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów w swojej kategorii, chyba nie trzeba nikomu przypominać. Jednak, czy wiemy tak naprawdę, jakie może mieć zastosowanie? W dzisiejszym artykule weźmiemy pod lupę ten materiał, który zdecydowanie zyskuje na swojej popularności i jest wykorzystywany w coraz większym spektrum przypadków.

Co to jest?


Na samym początku wypadałoby wyjaśnić, czym jest blacha perforowana. Materiał paradoksalnie nie znajdzie swojego zastosowania na dachach budynków, jako ochrona przed deszczem, śniegiem, czy wiatrem. Arkusze zostały wyposażone w oczka usytuowane w równych odstępach o siebie. Takie rozwiązanie sprawią, że połacie blachy pozostają transparentne. Z jednej strony będzie to ważne ze względu na wentylację, a z drugiej właśnie na transparencie widzenia. W tym momencie warto dodać, że blachy perforowane są również bardzo estetycznym dodatkiem, dlatego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konstrukcja powinna jeszcze przy okazji dobrze wyglądać.

Zastosowanie

Przechodząc już do wiodącego tematu tego artykułu, blacha perforowana może być wykorzystywana zarówno w budownictwie, jak i produkcji. Z jej pomocą tworzy się konstrukcje użyteczne, osłony, obudowy do maszyn, podesty, elementy budynków, ale również mniejsze elementy wykorzystywane np. w maszynach budowlanych. Doskonale sprawdzi się w obliczu tworzenia schodów, czy podestów. Jej antypoślizgowa powierzchnia zapewnia podwyższony standard bezpieczeństwa. Blacha otworowana sprawdzi się również w produkcji mebli. Elastyczna i uniwersalna konstrukcja, sprawia że arkusze można w dowolny sposób docinać i wyginać, dzięki czemu będzie idealnym materiałem wykończeniowym, który oferuje podwyższoną trwałość. Blachy perforowane wykorzystuje się głównie w produkcji designerskich i nowoczesnych mebli.

W ogrodzie

Aluminiowe i ocynkowane blachy perforowane doskonale sprawdza się również w ogrodzie, gdzie mogą pełnić funkcje zarówno ozdobne, jak i użytkowe. Wiele osób wykorzystuje je np. by wydzielić poszczególne fragment działki, stworzyć osobne grządki i rabaty, ale także jako osłonę przed gałęziami innych roślin. Blachy perforowane bardzo często wykorzystywane są również, jako elementy konstrukcyjne w altanach, na “grillowiskach” itd. Warto wykorzystywać ten rodzaj materiału w ogrodzie, ponieważ jest odporny na korozję, czy inne czynniki chemiczne oraz atmosferyczne. Dzięki temu mamy pewność, że materiał posłuży przez długi czas, a co więcej zachowa należytą estetykę.

Pozostałe zalety

Stosowanie blach perforowanych daje bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o wzornictwo. Wykorzystując zaawansowane techniki perforacji, na ich powierzchni można wykonać różnego rodzaj grafiki, logo, a nawet dobrze odwzorować zdjęcie. Producenci, ale i klienci prywatni doceniają szerokie spektrum zastosowań, dlatego chętnie wybierają blachy otworowe, jako materiał do realizacji swoich projektów. Oczka perforacji gwarantują stały przepływ powietrza, co umożliwia wentylację urządzeń i silników w naturalny sposób.

© Perfopol Sp. z o.o. 2021
ul. Radomska 76, 27-200 Starachowice, Polska
NIP: 664 000 08 22

tel. +48 41 274 58 08
e-mail: biuro@perfopol.pl

Projekt i wykonanie :