PLENDEIT
PLENDEIT
shop

Blachy lawetowe (LOHR)


Lawety samochodowe narażone są na potężne obciążenia, dlatego tak ważne jest, by były one wykonane z najtrwalszych materiałów. Blachy lawetowe muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa, a ich solidność i wytrzymałość pozwalają na szerokie zastosowania w transporcie.

 

Blacha lawetowa MLD 21x48


MLD 21x48
Materiał Stal S235JR
Stal ocynkowana DX51DZ200/275*
Aluminium 1050A / PA11
Grubość 3÷5 mm
Szerokość H 250÷1500 mm
Długość L do 3000 mm
Przetłoczenie Otwór wydłużony przetłoczony
Zagięcie Możliwe na zamówienie
* blacha ocynkowana przed obróbką metalu - tylko grubość 3mm

rys01

Blacha lawetowaMLG 21x48


stopien kominiarski
Materiał Stal S235JR
Stal ocynkowana DX51DZ200/275*
Aluminium 1050A / PA11
Grubość 3÷5 mm
Szerokość H 250÷1500 mm
Długość L do 3000 mm
Przetłoczenie Otwór wydłużony przetłoczony
Zagięcie Możliwe na zamówienie
* blacha ocynkowana przed obróbką metalu - tylko grubość 3mm

rys02

 

Czym są blachy lawetowe?

Blachy lawetowe to specjalne rodzaje blach wykorzystywane głównie do produkcji lawet samochodowych. Lawety są platformami zamontowanymi na podwoziu samochodu lub przyczepy, służącymi do transportu różnego rodzaju ładunków, pojazdów lub maszyn. Blachy lawetowe są kluczowym elementem konstrukcyjnym tych platform, decydującym o ich wytrzymałości, stabilności i funkcjonalności.

Blachy lawetowe są używane do przewozu różnych rodzajów ładunków, w tym samochodów, maszyn budowlanych, sprzętu rolniczego czy innych dużych przedmiotów. Dzięki ich uniwersalności są powszechnie stosowane w branży transportowej.

Blachy do lawet - parametry

Blachy do lawet są wykonane z wysokiej jakości stali, co gwarantuje odpowiednią wytrzymałość i trwałość. Stalowa konstrukcja umożliwia przenoszenie różnorodnych ładunków, w tym ciężkich maszyn czy pojazdów. Blachy lawetowe występują w różnych grubościach, w zależności od przeznaczenia i oczekiwanej nośności lawety. Standardowe wymiary blach są dostosowywane do norm i przepisów dotyczących transportu drogowego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa transportu wiele blachy lawetowe posiadają specjalną powierzchnię antypoślizgową. To istotna cecha, zwłaszcza przy przewozie pojazdów lub ładunków wymagających stabilności.

Blachy LOHR - najlepsze rozwiązanie

Niektóre lawety wyposażone są w systemy składane, co ułatwia przechowywanie i transport pustych lawet. To rozwiązanie jest szczególnie praktyczne dla firm transportowych, które chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Ze względu na ekspozycję na warunki atmosferyczne, blachy lawetowe często są poddawane procesom antykorozyjnym, co zapewnia długotrwałą ochronę przed rdzą i innymi uszkodzeniami.

Blachy LOHR tworzone są ze stali, stali ocynkowanej i aluminium, co gwarantuje ich najwyższą trwałość. Dostępne są w rozmiarach 250÷1500 mm szerokości i do 3000 mm długości. Mają grubość 3÷5 mm, co sprawia, że są niezawodne i stabilne. Posiadają przetłoczenie w postaci wydłużonego otworu, a na zamówienie wykonywane jest także zagięcie.

© Perfopol Sp. z o.o. 2021
ul. Radomska 76, 27-200 Starachowice, Polska
NIP: 664 000 08 22

tel. +48 41 274 58 08
e-mail: biuro@perfopol.pl

Projekt i wykonanie :