PLENDEIT
PLENDEIT
shop

Zalety stalowych podestów antypoślizgowych


Podestowy antypoślizgowe to nic innego jak blachy perforowane. Dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu, może być ona również stosowania jako podesty. Przetłaczana na zewnątrz blachy, blacha podestowa, w przeciwieństwie do zwykłej, nie jest gładka, dzięki czemu uzyskuje antypoślizgowe właściwości.

Blacha perforowana jest uposażona w otwory, które przebijają ją na wylot. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszelkie zanieczyszczenia, jak gęste płyny, oleje a nawet smary, nie utrzymują się na powierzchni podestu, a swobodnie spływają przez oczko wentylacyjne. W zależności od potrzeby klienta, blachy podestowe mogą być produkowane z otworem odwadniającym lub bez. Dzięki otworowi woda nie zalega na powierzchni blachy. Z uwagi na kształt otworu podłużnego, blachy te nazywane są również szczękami rekina. Podesty antypoślizgowe stosowane są jako elementy rusztowań, ławy kominiarskie, albo też platform czy podjazdów..

Perforowany podest antypoślizgowy stanowi optymalne rozwiązanie przy konieczności tworzenia powierzchni użytkowych o dużej przyczepności. Zapewnia bezpieczeństwo na stanowisku pracy na jego powierzchni. Podesty stalowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością na obciążenia. Stanowią stabilną izolację pracujących osób od posadzek nieogrzewanych, a także izolują wilgoć, dzięki czemu zamoczona posadzka nie będzie przeszkodą w użytkowaniu powierzchni.

Każdy podest stalowy cechuje wysoka trwałość i odporność na użytkowanie. Stalowe podesty antypoślizgowe są odporne na działanie czynników chemicznych takich jak oleje, farby, kwasy, tłuszcze czy rozcieńczalniki. Ich zamontowanie jest mało skomplikowane, nie zajmuje dużo czasu i da się je wykonać tylko za pomocą najprostszych narzędzi robotniczych. Dbanie o czystość podestów jest dziecinnie łatwe, gdyż dzięki materiałom, z jakich są wykonane, zabrudzenie nie przylegają do ich powierzchni. Z elementów modułowych można układać podesty o potrzebnych na stanowisku roboczym wymiarach i kształtach. Elementy łączy się między sobą na krawędziach, na ukształtowane w nich zaczepy. Istnieje również możliwość docinania elementów przy użyciu narzędzi tak, aby podest otrzymał pożądany wymiar. O uniwersalności podestów świadczy możliwość ich rozbudowania lub rozebrania i ponownego złożenia w podest roboczy o innym układzie w dowolnej chwili. Uszkodzone elementy można bez problemu wymienić, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba wyrzucania całego podestu.

Oprócz produktów typowych, w których funkcjonują standardy większości parametrów, takich jak wymiary, rozstaw otworów czy rodzaj surowca, istnieje również możliwość wykonania podestów wg indywidualnych projektów z przeznaczeniem do konkretnych inwestycji.


© Perfopol Sp. z o.o. 2021
ul. Radomska 76, 27-200 Starachowice, Polska
NIP: 664 000 08 22

tel. +48 41 274 58 08
e-mail: biuro@perfopol.pl

Projekt i wykonanie :