PLENDEIT
PLENDEIT
shop

Pomysły na użycie blachy perforowanej we wnętrzu


Blachy perforowane to jeden z najbardziej niesamowitych i trudnych do zdefiniowana materiałów. Przede wszystkim dlatego, że są one bardzo zróżnicowane między sobą: powstają z różnych materiałów, mają różny wygląd. Są szeroko stosowana w budownictwie i przemyśle. Cechują się trwałością i solidnością. Coraz częściej zachwycają także wizualnie, o co dbają jej producenci. To dlatego znajdują one również zastosowanie w tworzeniu wnętrz. Jak można je wykorzystać w aranżacji?

Designerskie oblicze blachy perforowanej

W tworzeniu wnętrz liczy się niebanalność i odwaga w sięganiu po mniej oczywiste materiały. Jednym z nich jest blacha perforowana. Można ją użyć w celu stworzenia... schodów. Takie rozwiązanie to idealna propozycja dla osób, ceniących sobie industrialne i nowoczesne wnętrza. Produkt możne stanowić również element dekoracyjny kuchni czy łazienki. Przykładowo, może pełnić rolę blatu kuchennego czy zdobić jedną ze ścian łazienki. Sprawdzi się także jako osłona na kaloryfer. Może ona stanowić także element sufitu bądź stać się materiałem balustrady zamontowanej przy schodach.

Zalety blachy perforowanej

Blacha perforowana jest łatwa do utrzymania w czystości. Jednocześnie jest to materiał bardzo trwały, a jego wygląd świetnie wpasowuje się do nowoczesnych i designerskich wnętrz. Blacha perforowana może być stworzona z wielu materiałów (może być nim np. stal zwykła, stal nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz, brąz, tworzywo sztuczne), łatwo więc wybrać ten dla nas odpowiedni, zwłaszcza pod kątem kolorystyki i faktury. Blachę można także perforować na wiele sposób, uzyskując dokładnie taki efekt wizualny, na jakim nam zależy.
Blachę perforowaną można użyć w dekoracji wnętrz na wiele sposób. Jedne pomysły są bardziej standardowe (np. perforowane schody), inne mniej (np. perforowany sufit). W przygotowaniu wystroju wnętrza ogranicza nas więc nasz gust i wyobraźnia. Blacha perforowana to niesamowicie inspirujący materiał, z którego tworzyć można zarówno dekoracje, jak i funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrza. Poza tym, blacha cechuje się trwałością - jest więc inwestycją na długie lata. Choć cieszy się ona już od dawna popularnością wśród architektów i dekoratorów wnętrz, z pewnością czasy świetlności są jeszcze przed nią.

© Perfopol Sp. z o.o. 2021
ul. Radomska 76, 27-200 Starachowice, Polska
NIP: 664 000 08 22

tel. +48 41 274 58 08
e-mail: biuro@perfopol.pl

Projekt i wykonanie :