PLENDEIT
PLENDEIT
shop

Jakie powinny być ławy kominiarskie?


Praca na dachu nie należy do bezpiecznych dlatego budynek powinien być wyposażony w odpowiednie udogodnienia dla pracowników wykonujących systematyczne kontrole przewodów kominowych. Ale nie tylko dla nich. Mogą z nich korzystać także monterzy, wykonujący instalację lub korektę anten satelitarnych czy pracownicy budowlani, dokonujący naprawy dachu. Co to za udogodnienia? To ławy kominiarskie. Ale co to właściwie jest? Dowiemy się wszystkiego z poniższego artykułu.

Ławy kominiarskie - dlaczego powinny znaleźć się na dachu?

Takie ławy to akcesoria dachowe, służące do sprawnego przemieszczania się po nim w celu wykonania niezbędnych czynności kominiarskich, serwisowych, naprawczych czy nawet umycia niedostępnego okna dachowego. Powinny być zainstalowane już w momencie kładzenia dachu, ponieważ wtedy ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy. Dzięki fachowemu rozmieszczeniu ich na połaci dachowej kominiarz ma ułatwiony dostęp do komina, dzięki czemu może go w razie konieczności udrożnić i dokonać innych, fachowych czynności. Bez ławy kominiarskiej może dojść do poważnych problemów, ponieważ wezwany fachowiec - czy to serwisant czy kominiarz - nie będzie mógł bezpiecznie poruszać się po powierzchni dachu.

Bezpieczna ława kominiarska - jaka powinna być?

Akcesoria kominiarskie służące do komunikacji dachowej powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak stalowe stopy z aluminium, stali kwasoodpornej i ocynkowanej. Bardzo duże znaczenie ma ażurowa powierzchnia ławy, ponieważ zapobiega ona oblodzeniu i gromadzeniu się śniegu, co jest bardzo ważne dla zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac. Dzięki ażurowej konstrukcji zostaje wyeliminowane ryzyko poślizgnięcia się i groźnego w skutkach upadku. Ponadto takie ławy powinny posiadać dobrą i stabilną przyczepność do powierzchni, być wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak grad, lód i śnieg. Duże znaczenie ma także ich grubość, która powinna wynosić 2-3mm, ponieważ taka konstrukcja gwarantuje wysoki poziom estetyki na połaci dachowej.
To narzędzia bez których nie da się wykonać żadnej pracy na dachu. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas poruszania się. A zalet z ich użytkowania jest bardzo wiele, ponieważ umożliwiają dostępność do dachu o każdej porze roku bez względu na pogodę.
Takie systemy komunikacji dachowej to bardzo dobre i potrzebne rozwiązanie, ponieważ ławy są wytrzymałe i nie podlegają korozji. Dzięki temu mogą posłużyć na lata.

© Perfopol Sp. z o.o. 2021
ul. Radomska 76, 27-200 Starachowice, Polska
NIP: 664 000 08 22

tel. +48 41 274 58 08
e-mail: biuro@perfopol.pl

Projekt i wykonanie :