PLENDEIT
PLENDEIT
shop

Blacha perforowana w budownictwie


Rozwój branży metalurgicznej w dużej mierze przyczynił się do postępu w budownictwie. Wiele z pozoru prostych technologii można wykorzystać zarówno przy projektowaniu konstrukcji, jak również do wykonywania zdobień. Dobrym przykładem trendu są między innymi blachy perforowane, wytwarzane w standardowych wymiarach, jak i na specjalne zamówienie.

Szczegóły


Blacha perforowana to specyficzny materiał, chociaż z pozoru można mieć inne wnioski. Przy bliższym przyjrzeniu się, widać, że liczy się każdy detal pojedynczego arkusza. Dzięki temu blachy perforowane są powtarzalne, co ma duże znaczenie przy obliczeniach wytrzymałości. Dodając do tego niewielki ciężar, łatwo zrozumieć popularność tego materiału i powszechne wykorzystywane w branży budowlanej.

Ozdobne elewacje

Obecnie blachy perforowane coraz częściej można spotkać na elewacjach w przestrzeni publicznej. Sklepy wielkopowierzchniowe, centra handlowe i obiekty kulturalno-rozrywkowe wiele zyskują dzięki wyjątkowemu wzornictwu. Blacha perforowana to odpowiedź między innymi na industrialne trendy w architekturze – stosując ją, łatwo i niedrogim kosztem można stworzyć niepowtarzalny klimat. Inną możliwość jest wykorzystanie perforowanej blachy w budynkach o nowoczesnym wzornictwie, gdzie powstają interesujące struktury. Spośród surowców, z których powstają blachy perforowane, najczęściej spotyka się aluminium oraz stal (nierdzewną lub węglową). Dzięki dużej plastyczności projektanci mają spore pole do popisu, tworząc najpierw makiety wirtualne, by następnie pracować z prawdziwym surowcem.

Zalety i inne możliwości

Poza niewielką masą i plastycznością blacha perforowana ceniona jest ze względu na niską cenę oraz trwałość. Na uwagę zasługuje też ogrom rodzajów i wielkości. Można też pokusić się o zamówienie indywidualne. Wiedzą coś o tym partnerzy z branży budowlanej, zlecający zamówienia w firmie Perfopol.

Pozostałe zalety

Poza wykonywaniem gustownych elewacji na zewnątrz obiektów blachę perforowaną można wykorzystać do prac wykończeniowych we wnętrzach. Schody wykończone blachą perforowaną, tarasy, balkony czy ściany wewnętrzne wiele zyskują dzięki trwałemu i ponadczasowemu materiałowi. Inną propozycją są wytrzymałe, trwałe i lekkie meble z blachy perforowanej – niezaprzeczalną zaletą takich konstrukcji jest możliwość tworzenia modułów oraz łatwość utrzymania w czystości. Mimo, że obecnie blachy perforowane najczęściej spotyka się w budownictwie komercyjnym, to należy przypuszczać, że z każdym rokiem budulec będzie cieszyć się coraz większą popularnością w mieszkaniówce. Ma wiele zalet i dobrą cenę.

© Perfopol Sp. z o.o. 2021
ul. Radomska 76, 27-200 Starachowice, Polska
NIP: 664 000 08 22

tel. +48 41 274 58 08
e-mail: biuro@perfopol.pl

Projekt i wykonanie :